Scream 3Opinie krytyków |  Opis postaci |  Recenzja |  Streszczenie |  Zdjęcia


Rodzaj filmu: Thriller
Czas trwania: 1h 56 min.Wystepują:

David Arquette, Neve Campbell , Courteney Cox, Parker Posey, Patrick Dempsey.

Reżyseria:

Wes Craven

Produkcja:

Kevin Williamson Cathy i Konrad Marianne Maddalena

Dystrybucja w USA:

Dimension Films

Streszczenie

W trzeciej i prawdopodobnie ostatniej części Scream, Sidney stwierdza, że nie może juz dłużej uciekać przed przeszłością, ale zainspirowany horrorami zabójca powraca. Tym razem wszystkie zasady ustalone przez poprzednie części zostały zerwane.


Recenzja

Po wielu miesiącach oczekiwań "Krzyk 3" pojawił się wreszcie w Polsce. Premiera tego filmu miała miejsce 20.X.2000 roku. Pierwszą rzeczą, którą niewątpliwie należy uczynić przed obejrzeniem "Krzyku 3" jest obejrzenie poprzednich części. Jest to niezbędne ponieważ "Krzyk" to trylogia. Zrozumienie ostatniej części jest więc możliwe tylko wtedy, kiedy zna się część pierwszą i drugą.
Podobnie jak poprzednie części tak i ta trzymają sią pewnych zasad. Oto one:

 • Sidney nie ginie.
 • Zabójcą jest zawsze najmniej podejrzewany lub podejrzewana osoba.
 • Randy ma zawsze rację.

  Osoby znające poprzednią część mogą oburzyć się widząc ostatnią z zasad, ale jest to oburzenie przedwczesne. Randy (ten sam co w poprzednich częściach) doradza również tutaj i jak zwykle ma racje. Jego powrót ze "świata umarłych" jest dość kontrowersyjny i jest to jedna z dziwniejszych scen w filmie.
  Jeśli przeszliśmy już przez wszystkie trudności związane z obejrzeniem "Krzyku 3", czyli obejrzeliśmy poprzednie części oraz kupiliśmy bilet do kina możemy spodziewać się niesamowitego wyreżyserowanego po mistrzowsku thrillera, który będzie nas trzymał w napięciu do ostatnich chwil.

  Opinie krytyków

  NZone
  While 'Scream 3' lacks the obvious bite of creator Kevin Williamson's acidic pen, it's still better than the second film.

  Dallas Morning News
  Scream 3 jest pelen niespodzianek: jest niespodziewanie dlugi, niespodziewanie nudny i niespodziewaniue glupi.

  Deseret News
  It's definitely a 'cut' above its predecessor (forgive the obvious pun), but 'Scream 3' is also a prime example of a film that's simply trying too hard.

  Eyepiece
  remains true to the best aspects of the first two films: its nudge-nudge-wink-wink irreverence and pop-culture sensibility.  Opis postaci

  Neve Campbell / Sidney Prescott - Sydney osiada w spokojnej miejscowości w Północnej Kaliforni, ale przerażające wydarzenia nastepujące po wyświetleniu filmu "Stab 3" zmuszają ją do wyjścia z ukrycia.

  Courteney Cox Arquette / Gale Weathers - Gale jest powszechnie znaną prezenterką telewizyjną, jednak wciąz pragnie większej sławy i stosuje w tym celu bezwzględne metody. Wiadomości nadchodzące po premierze "Stab 3" mogą wynieść ją jeszcze wyżej po szczeblach kariery.

  David Arquette / Dewey Riley - Dewey opóścił Woodsboro i pracował jako doradca techniczny w czasie produkcji "Stab 3". Utrzymuje bardzo bliską znajomość z aktorką Jennifer Jolie.

  Parker Posey / Jennifer Jolie - Gra Gale Weathers w filmie "Stab 3". Uważa, że odgrywana przez nią Gale jest lepsza od oryginalnej.

  Scott Foley / Roman Bridger - W swoje trzydzieste urodziny reżyser Roman Bridger postanawia przerwać robienie teledysków, a zacząć tworzenie "poważnych filmów". Wkrótce zaczyna wierzyć, że ktoś zamierza zniszczyć sukces jego nowego filmu "Stab 3"

  Patrick Dempsey / Detective Kincaid - Śledztwo w sprawie zabójstw po premierze filmu "Stab 3" prowadzi detektyw Kincaid.

  Deon Richmond / Tyson Fox - Jest aktorem grającym osobę pracującą w wypożyczalni. Być może jest to Randy Meeks, ale odgrywany w bardzo dowolny sposob.

  Lance Henriksen / John Milton - Jest producentem filmu "Stab 3". Robieniem horrorów zajmuje sie od 30 lat.

  Emily Mortimer / Angelina Tyler - Jest poczatkująćą aktorką. Została wybrana z 50 000 kandydatek do roli Sydney w "Stab 3". Ma nadzieję, że dzięki tej roli spełni się jej sen o sławie w Hollywood.

  Liev Schreiber / Cotton Weary - Cotton wciąż marzy o sławie. Był niesłusznie oskarżony o morderstwo i uważa, że popularność mu się po prostu należy. Obecnie prowadzi program w telewizji - 100% Cotton (cotton - ang. bawełna).

  Kelly Rutherford / Christine - Jest dziewczyną Cottona. Kocha go chociaż nie jest pewna czy może mu zaufać.

  Matt Keeslar / Tom Prinze - Jest aktorem. W "Stab 3" gra Dewey'a.

  Jenny McCarthy / Sarah Darling - Jest aktorką. Gra w "Stab 3".

  Patrick Warburton / Steven Stone - Jest ochroniarzem. Pracował z najlepszymi. Do jego klientek nalezały m.in. Julia Roberts, Salman Rushdie, Posh Spice. Nikt nie mógł go jednak przygotować na wydarzenia które rozpoczęły się po premierze "Stab 3".  Zdjęcia:
  This site was created by Maciej Lipiński. All rights reserved. This site may not be reproduced, in whole or in part, in any form without written permission from the creator.