Scream 2Strona o filmie

Scream 2
rez: Wes Craven
wyst.: Neve Campbell, David Arquette, Courtney CoxJak powszechnie wiadomo każdy film, którego tytul kończy się cyferką 2 [ew. 3 lub 4] nie jest już tak dobry, jak film o takim samym tytule, tyle, że bez cyferki. Jesli już pokaże się "dwójka", to wiadomo, że "jedynka" musiała się podobać. Podobnie jest z Krzykiem, dwójka jest dobra, ale jedynka była lepsza. Nie jest źle głównie dzięki temu, że Wes Craven zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakim jest zanudzanie widza. Dlatego na "Krzyku 2" nudzić się nie sposób, kilka razy można nawet podskoczyć na krześle ze strachu. Widzowie boją się mniej więcej tego samego, czyli zamaskowanego mordercy, który wyskakuje nie-wia-do-mo-skąd i nie-wia-do-mo-kie-dy. Poza tym w jednej ze scen bohaterowie mówią o "drugich częściach" przeróżnych filmów, a także o wpływie, jaki mają filmy głównie na młodych ludzi.

A więc:
Na początku poznajemy dość sympatyczną parę, która idzie do kina na filmik pt. "Stab" ["Pchnięcie"], nakręcony na podstawie książki Gale Weathers - "Królowa popołudniówek", czyli wydarzeń sprzed dwóch lat [Krzyk1].

"Dziewczynce" za bardzo się to nie uśmiecha, chyba się boi, ale "chłopaczek" się upiera, więc ostatecznie idą. I tutaj mała rada, jeśli kiedyś będziesz mieć wybór czy iść na "Pchniecie", czy na filmik z Sandrą Bullock, tak jak ta para, wybierz Sandrę, nawet jeśli za nią specjalnie nie przepadasz, bo tak będzie po prostu bezpieczniej.

A co do samego "Pchnięcia", to trzeba koniecznie zaznaczyć, że Sidney jest w nim grana przez Tori Speeling (kto oglądał " jedynkę " ten wie o co chodzi).  .

Od wydarzeń w kinie zaczyna się robić gorąco, człowiek w masce zaczyna grasować w miasteczku uniwersyteckim, gdzie teraz studiuje Sidney. Natychmiast pojawia się tam coraz więcej dziennikarzy, fotoreporterów i innych "ciekawskich". Pojawia się też ww. Gale Weathers i pragnący sławy Cotton Weary, oskarżony niegdyś o zabójstwo matki Sid, a teraz oczyszczony z zarzutów. Gale ma w tym pewien interes i doprowadza do spotkania Sidney i Cotton'a przed kamerami...   

Ale to nie jest tak ważne, jak rozwiązanie zagadki - kto kryje sie pod maską.
No i oczywiście widownia też się głowi, podejrzewa wszystkich a tu...

taka niespodzianka niespodzianka...

Zdjęcia z filmu:

        

        


Scenariusz filmu:
Scream 2 .rar ok. 40kb
Ze względu na objętość plik został spakowany programem WinRAR 2.50c
This site was created by Maciej Lipiński. All rights reserved. This site may not be reproduced, in whole or in part, in any form without written permission from the creator.